Прийняття спадщини у 2020 році.

Порядок вступу в спадщину в Україні регулює Цивільний кодекс України, Податковий кодекс України, а також Наказ Міністерства Юстиції України Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Цивільний кодекс України передбачає, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. У разі, якщо місць проживання у спадкодавця було кілька, то місцем відкриття спадщини вважається місце реєстрації спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна. В особливих випадках, місце відкриття спадщини встановлюється законом.
Спадкоємці за заповітом або за законом мають право прийняти спадщину або не прийняти її. Прийняття спадщини з умовою чи з застереженнями не допускається.
 Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (день смерті спадкодавця), вважається, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦКУ, він не заявив про відмову від нього.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженому на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування, заяву про прийняття спадщини.
 Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків опікунів. Заява про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки, опікуни.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (день смерті спадкодавця або оголошення її померлою). Якщо виникнення права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився менше трьох місяців, він продовжується до трьох місяців.

Якщо спадкоємець протягом шестимісячного терміну, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженому на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Наказом Міністерства Юстиції України Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України регулюється більш детально діяльність нотаріуса при оформленні спадщини: - прийняття заяви; - заклад спадкової справи; - робота з Спадковим реєстром; - перевірка документів і т. Д.
Податковим Кодексом України регулюється процедура сплати податків і зборів, ставка оподаткування, процедура проведення оцінки успадкованого майна. 

Якщо у вас є немає можливості оформити спадщину особисто, необхідна кваліфікована консультація, є інші юридичні питання зі спадкового права,  юрист по спадкових справах надасть консультацію, та  представить ваші інтереси при оформленні спадщини.